Skip to main content

The Barbecue Company - såser

Publicerad: 2016-06-15

vinnande Grill och BBQ såser

bbq sauce original

I vårt samarbete med barbecuevärldsmästaren Paul Schatte på Head Country, Oklahoma USA har vi tagit fram en serie med barbecuesåser i världsklass. Head Country's såser används av fler barbecuemästare än någon annan sås. T.ex. så har deras såser använts av vinnarna 12 av de senaste 13 åren i det stora barbecuevärldsmästerskapet som arrangeras av Jack Daniel's World Championship Invitational Barbecue varje år. Perfekt som glaze som bordssås.

I den största tävlingen i USA för barbecue och chiliprodukter, Scovie Awards 2016, vann vi första pris i de båda kategorierna: American Style Barbecue Sauce och All Natural Barbecue Sauce. Det är vi extremt stolta för.

Om du inte hittar såserna i din lokala matvarubutik - ta kontakt med butikchefen och be han/hon att beställa! När det väl har smakat den så kommer de göra det.

 

bbq sauce smoky

bbq sauce spicy

bbq sauce xxhot

 

Klicka här för att komma till The Barbecue Company


Nyheter

Pressmeddelande och nyheter från branschen.

TIpsa grillbloggen

Har du nyheter inom grill, bbq, utekök? Skicka dem till oss via e-post.